Каталог товарів
Вивід розеток на вулицю
2021-10-31 22:48:40

Часом виникає необхідність вивести на вулицю одну або кілька розеток. За звичай це роблять власники будинків в приватному секторі, які хочуть мати можливість зручно доглядати за своєю ділянкою. Так до вуличної розетки можна підключити електро інструменти, перенісні світильники, новорічну гірлянду.
Змонтувати цю розетку точно так же, як звичайну внутрібудинкову, не можна, оскільки на відкритому просторі вона буде постійно піддаватися впливу різних чинників навколишнього середовища: потрапляння крапель дощу, танення снігу, засмічення частинками пилу і бруду, а також проникненню дрібних комах. Тобто, стає абсолютно очевидно, що даний електроузел повинен бути надійно захищений від усіх негативних наслідків.

Клас захисту фурнітури повинен бути не менше IP65 - найчастіше це розетка з кришкою, штепсельні гнізда якої можуть бути додатково захищені шторками.

Хорошим засобом підвищення рівня безпеки вуличних розеток є їх установка в спеціальних щитках. Особливо актуальний цей варіант в тих випадках, коли потрібно відразу кілька розеток, а не одна, або ж на вулиці потрібний вимикач (наприклад, на стовпі в видаленні від будівель). Облаштувати таку комплексну силову точку можна в міцні розподільні коробки або невеликому металевому щитку, змонтованому на необхідному підставі.
Важливо, щоб ступінь захисту самого щитка була не менше IP65, оскільки тільки в такому випадку подібний електроузел може вважатися безпечним і придатним до експлуатації. Якщо короб дійсно герметичний, то рівень захищеності його компонентів стає не настільки важливий.