Каталог товарів
Розетки в кухні
2021-10-31 22:52:17

Духова електрична шафа завжди повинна підключатися через свій окремий автомат. Він може стояти або в розподільному щитку, або в безпосередній близькості від електроприладу.

У багатьох виникає питання, а чи можна під'єднати електричну духову шафу від вже наявної звичайної розетки, яка раніше була встановлена на кухні для чайника, мікрохвильової печі тощо?
Можна, головне щоб при цьому дотримувалися 3 умови:
⁃ духовка повинна бути потужністю не більше 3,5 кВт
⁃ розетка підключена трижильним мідним кабелем від щитка перерізом не менше 2,5мм2
⁃ в електрощиті замінити звичайний автомат на диференційний автомат з номінальним струмом не більше 16А
При заміні єдиного автомата для розеток на диференційний 16А і підключенні через нього духовки, практично неможливо буде користуватися іншими електроприладами, поки працює духовка і готується їжа.
Тут вже вам самостійно доведеться робити вибір, або на користь економії (Не прокладати нову проводку, окрему розетку і т.д.), або на користь комфорту і зручності. Залишати в щиті звичайний модульний автомат без захисту від струмів витоку, при підключенні духової шафи в стару розетку, не рекомендується.

А що робити, якщо немає ні можливості, ні бажання підключати духова шафа окремим кабелем від щитової, при цьому у вас на кухні залишилася проводка від старої електроплити або вже є раніше прокладений дріт для підключення варильної панелі. Чи можна живити духовку від нього?
Можна, але тут знову ж необхідно дотримати певні правила:
⁃ духова електрична шафа повинна мати окремий автомат захисту
⁃ кабель живлення з щитка повинен бути розрахований під навантаження на одночасне підключення і духовки, і вручений панелі.