Каталог товарів
Освітлення у ванній кімнаті
2021-10-31 23:10:56

Плануючи ремонт ми чомусь часто не приділяємо достатньо часу ванній кімнаті.
Дарма. Адже саме у ванній кімнаті ми розпочинаємо та закінчуємо наш день, тому дуже важливо, щоб вона була красива та функціональна.

Одним з важливих елементів у ванній кімнаті є освітлення. Воно повинно бути нейтрального світла, максимально, схожого до денного освітлення. Якщо обираєте лампочку то це приблизно 4000K.

Великою помилкою буде освітити ванну кімнату одним великим світильником по центрі, без жодної змоги змінювати варіанти освітлення. У ванній кімнаті також повинні бути різні сценарії освітлення:
- основне
таке освітлення повинно рівномірно освітити ванну кімнату. Для цього можна використати точкові світильники по периметру, декілька більш потужних стельових світильників або ж потужну led-стрічку.
- функціональне
у ванній кімнаті зоною яка вимагає додаткового освітлення є зона з дзеркалом. Вона вимагає додаткового освітлення для проведення косметичних процедур або нанесення макіяжу.
- декоративне
якщо ви любите балувати себе в ванній кімнаті романтичною атмосферою, зробіть додаткову можливість ввімкнути легку підсвітку стелі, стін або ніш.

Всі ці сценарії освітлення повинні мати окремий вимикач, а при потребі, вмикатись одночасно.

 Оскільки ванна є вологим приміщенням, краще використовувати світильники з захистом від вологи min IP44. Проте здебільшого вони достатньо дорогі або нам потрібний світильник з дизайном, який є тільки з захистом IP20. А можливо, ви вже купили такий світильник. Що ж робити?

  • не розміщуємо світильник з IP20 одразу над зоною з підвищеною вологістю (душ, ванна), щоб не було прямого потрапляння пари.
  • при монтажі таких світильників додатково використовуємо клеми для кращого контакту, а також додатково ізолюємо їх.
  • світлодіодна стрічка навіть з захистом IP20 буде добре себе працювати у вологому приміщенні. Головне, шоб на неї не потрапляли прямі бризки води.

Хочете зробити ремонт у ванній кімнаті правильно і на роки?
@iryna_lviv_santeh розкаже не лише про тонкощі підбору сантехніки, а й про інші нюанси та організацію простору у ванній кімнаті!
Дізнавайтесь нове разим з нами.